W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, zarówno występujących zespołów jak i publiczności z przykrością informuje, że zarówno jubileusz 100 - lecia OSP w Baranowie – 30 maja 2020 r, jak też Święto Folkloru Kurpiowskiego połączone z jubileuszem 90-lecia istnienia Zespołu Kurpiowskiego „ Pod Borem” - 12 lipca nie odbędą się. Planujemy organizację tych imprez w przyszłym roku.

Wójt Gminy Baranowo
Henryk Toryfter    

Zasady funkcjonowania targowiska gminnego w Baranowie przy ul. Juranda ze Spychowa obowiązujące od 07.05.2020r.

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że w związku z zagrożeniem suszą zabrania się podlewania trawników i zaleca się oszczędzanie wody. W celu zapewnienia dostaw wody do celów bytowych, możliwe będą spadki ciśnienia dostarczanej wody. Prosimy o racjonalne korzystanie z wody przez wszystkich użytkowników, żeby przetrwać ten trudny czas.

Przypomina się mieszkańcom gminy Baranowo o zachowaniu szczególnej ostrożności w czasach pandemii. Jest to niezbędne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zabrania się osobom przebywającym w kwarantannie domowej wychodzenia z domu i przemieszcza się, nawet w sprawach ważnych, jak np. robienie niezbędnych zakupów (powyższy zakaz nie dotyczy domowników objętych nadzorem epidemicznym). Łamanie tego zakazu zagrożone jest grzywną od 5 000 zł do 30 000 zł, którą może nałożyć Powiatowy Inspektor Sanitarny.

W związku z dalszym zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem COVID – 19 Wójt Gminy Baranowo informuje o przedłużeniu szczególnych zasad funkcjonowania Urzędu Gminy w Baranowie przez najbliższe dwa tygodnie tj. od 30 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Urząd nadal będzie czynny od godz. 7:30go godz. 14:00. Tylko sprawy ważne i niecierpiące zwłoki będą załatwiane na biurze podawczym Urzędu, po uprzednim uzgodnieniu tej sprawy telefonicznie (nr tel. 29 7613776 lub 29 7613793). Wpłaty pieniężne mogą być realizowane przelewem bankowym lub przez bankowość internetową. Prosi się o ograniczenie do minimum kontaktu osobistego w Urzędzie Gminy.

Wójt Gminy    
/-/ Henryk Toryfter

Początek strony