Życzenoa Wójta GminyTegoroczne Święta Bożego Narodzenia zmuszają do głębokiej refleksji nad wartością i kruchością ludzkiego życia, nad tym, co zawsze było, a co teraz zostało ograniczone, wręcz odebrane. Przez pryzmat tych nowych doświadczeń zaczynamy tęsknić i doceniać to, czego na co dzień nawet nie zauważaliśmy. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas dający nam nadzieję, niosący ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. Niech ten świąteczny okres przyniesie nadzieję do szybkiego powrotu do życia bez obaw, lęku i strachu. Niech sprawi, że nasze życie nabierze większego i głębszego sensu. Niech wzbudzi w nas jeszcze większą życzliwość i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka.

Tysiące Wolontariuszy Szlachetnej paczki wyrusza w Polskę. Poznają rodziny potrzebujące. Chcą nieść mądrą pomoc tym, którym zabrakło szczęścia w życiu. Szlachetna Paczka - Strona główna
Na terenie Gminy Baranowo działa grupa wolontariuszy, która we współpracy z liderem szlachetnej paczki z Gminy Czarnia wytypowała potrzebujące rodziny.

plakat na www Plastik nie do piecaProwadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu.

W dniu 18 listopada 2020 r. swoją setną rocznicę urodzin obchodziła Pani Zofia Bieńkowska zamieszkała w Oborczyskach w gminie Baranowo.To wspaniały dzień zarówno dla Jubilatki i Jej rodziny, jak również ważne wydarzenie dla całej gminy.
Pani Zofia swoje święto obchodziła w gronie najbliższej rodziny i przybyłych gości.

ADRASzanowna Pani/Szanowny Panie: Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl wraz z partnerem akcji Fundacją PZU serdecznie zapraszają mieszkańców województwa mazowieckiego do wzięcia udziału w grupach wsparcia online, w celu zadbania o swoją kondycję psychiczną i dobre samopoczucie.

Początek strony